Proč zvedat těžké váhy

„Párkrát si něco menšího zvednu, ale hlavně ať se nezpotím“
„Nedávej mi tam těch kotoučů tolik, vždyť budu vypadat jako chlap“
„To je těžký, něco lehčího by nebylo?“

Věty, které jste už někde stoprocentně zaslechli. Ačkoliv je to zvláštní, spousta z vás pořád žije v domnění, že zvedání těžkých vah vám akorát tak ničí zdraví. Pokud samozřejmě bereme v úvahu, že ovládáte techniku cviků, tak můžeme s klidným srdcem tvrdit, že opak je pravdou. Ptáte se tedy proč silový trénink? Tak se na to podíváme.

  • Čím více svalů máte, tím aktivněji spalujete, protože oproti tukům, tělo musí vydat více energie, aby si svaly udrželo. Tudíž budete spalovat i při naprosto běžných aktivitách, jako je sezení na gauči. (pravidelné provozování gaučingu nemá efektivní výsledky).
  • Pravidelným silovým tréninkem přeměníte tukovou tkáň na svalovou. Tudíž tělo zformujete a budete vypadat lépe.
  • Zpevnění kůže. Tělo opravdu nefunguje tak, že zhubnete-li 20 kg, tak vám povislá kůže po pár silových trénincích zmizí. Ale jelikož při silovém tréninku budujete svalovou hmotu, může to být pro vás velký přínos.
  • Už vám nějaký ten rok je? Že vám zbývá se smířit s povislým odrazem v zrdcadle? Ve vyšším věku sice dochází automaticky ke ztrátě svalové hmoty, ale nevěšte hlavu, pravidelným silovým tréninkem můžete i v pokročilém věku hmotu vybudovat.
  • Budete silnější nejen ve fitku, ale také doma na zahradě, nebo při stěhování pračky z bodu A do bodu B.

A jeden vykřičník pro ujasnění nakonec! Silový trénink neznamená jen si naložit a záda dva metráky a pětkrát dřepnout. Silový trénink znamená, že při něm musíte vyvinout větší sílu a energii než při běžném cvičení s vlastní vahou. Tudíž i kdybyste měli cvičit s vodou naplněnými lahvemi, můžeme se už vlastně bavit o zvedání vah. Zkusíte občas vyměnit běžecké boty za ty do posilovny a pořádně na sobě zamakat na silovce?

Switch language