Proč (ne)používat nakopávač před tréninkem?

Nakopávače před tréninkem. Věčné téma. Pokusíme si tedy udělat na tuto skupinu doplňků stravy menší obrázek.

Existují lidé, kteří jsou schopni odcvičit dobrý trénink, aniž by do sebe před výkonem kopli shot espressa, nebo například Agrezzu. Další skupina lidí si naopak bez nějakého stimulantu trénink nedokáže ani představit. V těchto případech už hraje kolikrát roli i psychika. Jejich tělo si dávku nabuzení vyloženě třeba nežádá, ale psychika, návyk, říkají něco jiného. Často se poté bohužel stává, že jejich pravidelným dávkováním tělo přestává reagovat na běžné množství stimulantů, které v nakopávačích najdeme. Začne vyžadovat větší a větší dávky.

Říkáte si, proč tu píšou o nakopávačích, jako o drogách? Protože ve své podstatě o všech látkách, které naše tělo a mozek nějakým způsobem povzbuzují, můžeme mluvit jako o drogách. Tělo je opravdu chytrý stroj a lehce si na nějaké látky dokáže vytvořit závislost, aniž bychom to třeba nějak vnímali na první dobrou.

Takže nakopávače zásadně nebrat?

Vyloženě takhle striktní křížek bychom za nimi dělat nemuseli. Nakopávače jsou fajn jako občasné zpestření a zefektivnění tréninku. Jen je třeba na nich nestavět trénink a raději spoléhat na pořádný zdroj energie z kvalitního jídelníčku.

Switch language