3 hlavní chyby, které děláte u mrtvého tahu

„Tahej, kašli na techniku, nalož si!“ Tohle už jste možná párkrát slyšeli. Ačkoliv je to možná otrava, správná technika, obzvlášť u takových cviků jako je mrtvola, je maximálně důležitá. Proto se dnes podíváme na to, jaké 3 základní chyby se často u mrtvých tahů opakují.

1) Postoj

Stejně jako dům musí mít pevné základy, aby nespadl, tak i mrtvý tah musí mít pevný postoj, aby byla možnost cvik provést správně. Osa by měla být nad středem našeho chodidla, ty jsou od sebe ve vzdálenosti šíři ramen. Při pohybu nahoru bychom měli tlačit do pat pro zapojení hýžďového svalu, ale i hamstringů.

2) Křivá záda

Při sklánění k čince si dávejte pozor na zatažení ramenou dozadu, rovná záda, ale ne prohnutá v bedrech. Před každým opakováním byste měli dbát na zapojení širokého zádového svalu. Tím si můžeme pomoct, když si pocitově představíme, že lámeme činku směrem ven. Při pohybu nahoru jsou záda rovná, hlava je v prodloužení a lopatky zatažené k sobě.

3) Dýchání

Dýchání je hodně podceňovaná záležitost. A při tom správné dýchání dokáže zázraky. Před začátkem opakování je důležité se pořádně nadechnout do břicha a v horní poloze vydechnout. Rozhodně se, hlavně milé dámy, nesnažte o to mít po celé provádění cviku břicho jako vakuum, abyste nevypadaly tlustě. Bez pevného středu těla správný tah neuděláte a vcucnuté břicho vám opravdu nepomůže. ¨

Uvědomujete si některou z těchto chyb při vašich mrtvolách?

Switch language