4 nejlepší cviky pro pevný zadek

Nekontrolovatelně se nám blíží léto, že dámy, a to je nejvyšší čas zamakat na svých formách, kterými budete oslňovat muže na plážích. A ruku na srdce, která z vás nesní o krásném a pevném hýžďovém svalu? Odpověď je asi více než jasná, tudíž si dnes představíme 4 cviky, které vám tenhle malý sen pomohou splnit!

1. Hip thrust

Cvik, kde zacílíme hýžďový sval naprosto perfektně. Pohyb spočívá v kontrolovaném pohybu pánví směrem nahoru. Nohy jsou ideálně v pravém úhlu a na úrovni šíři ramen, přičemž se přibližně v úrovni lopatek opíráme o lavici.

2. Klasický dřep s volnou osou

Tento cvik všichni dobře známe. Ale jeho technika je poměrně náročná. Můžeme zvolit širší postoj, při kterém provedeme dřep tzv. na široko, nebo postoj s nohami na šíři ramen, přičemž provedeme klasický dřep. Pánev je podsazená, nikoliv v kačeří pozici. Dáváme si pozor, aby kolena vždy směřovala nad špičky nohou. Neprohýbáme se v bedrech, extrémně se nepředkláníme, abychom je nepřetěžovali. Důležité je dýchání, kdy se při negativní fázi (pohyb dolů) nadechneme a při pohybu nahoru vydechneme.

3. Bulharský dřep

Bulharský dřep je jedna z oblíbených forem dřepu. Zadní nohu opíráme nártem o lavici, přičemž váha je na přední noze. Pohyb začíná směrem dolů, kdy si musíme dávat pozor na to, aby se nám nevtáčelo koleno. To vždy směřuje na špičku stojné nohy. Pohyb dolů ukončíme ve chvíli, kdy zacílíme hýžďový sval. Většinou bychom pro tento cíl měli svírat pracující nohou pravý úhel.

4. Pull through

Cvik, který možná není příliš známý, ale paradoxně opravdu účinný. Soustředíme se na rovná záda, ramena zatažená dozadu, hlava v prodloužení páteře. Při pohybu dolů mírně krčíme kolena, při pohybu nahoru lehce propínáme. Nikdy ale ne úplně! Důraz klademe na práci zadku, tudíž svaly jsou pořád v napětí, ať jde o negativní, či pozitivní fázi pohybu.

Tak co, který z cviků máte v merku na příští trénink zadku?

Switch language