Jak na rutinu a zvyk ve cvičení?

Jedním z faktorů, který hraje ve výsledcích při cvičení opravdu velkou roli, je pravidelnost. Pokud zařadíte pohyb do vašeho programu jen tak náhodou, s velkou pravděpodobností vám cvičení dlouho nevydrží. Podívejte se na pár tipů, které vám poradí, jak si z návštěv fitka udělat příjemnou ritunu.

Pravidelnost ve sportu je klíčová. Nepleťte si však pravidelnost a rutinu se stereotypem. Právě naopak! Aby vás pravidelné návštěvy fitka bavily, je lepší se pohybu věnovat několikrát týdně kratší dobu, než se jednou týdně absolutně zničit a pak po několik dalších dnů nic nedělat. Variabilita tréninku vašemu tělu bude dodávat nové stimuly pro růst svalů a spalování tuků. Jinými slovy neopakujte jeden a ten samý trénink neustále dokola.

Abyste vytrvali, neváhejte si objednat služby trenéra. Jakmile si jednou předplatíte lekce a dohodnete tréninkové dny, je pak snadné si na takový program navyknout. A věřte, že případné přerušení (klidně i neplánované) vás pak bude dost mrzet. Navíc pocítíte, že tělu dokonce pohyb chybí. Mnoho cvičenců popisuje stav, kdy dokonce pociťují závislost na pravidelném pohybu od skupinových lekcí až po silové tréninky.

Zvyknout si na něco, co vaše tělo baví a co mu prospívá, dokáže být mnohem snazší, než si v začátcích cvičení dokážete představit.

Switch language