Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků?

Dlouhé hodiny na páse, pak hromady sklapovaček a doma na talíři listy salátů. Myslíte si, že právě to je nejlepší cesta k minimálnímu množství tuku pod kůží? Jste na omylu. Poslední studie a praxe odhaluje, že velkou roli ve spalování hraje především intenzita cvičení.

Napumpujte metabolismus krátkým a intenzivním cvičením, během kterého provádíte jeden cvik za druhým a mezi jednotlivými cviky prakticky nemáte odpočinek. Studiovky Les Mills jsou skvělým příkladem cvičení, díky kterému máte možnost efektivně spalovat tuky.

Vysoce intenzivní intervalový trénink (anglicky High-intensity interval training, HIIT) byl shledán odborníky za absolutně nejlepší způsob, jak hubnout při cvičení doma i v posilovně. Dobrou zprávou je, že takové cvičení vám nemusí zabrat víc než 20 až 30 minut denně. Vaše tělo dokáže po cvičení spalovat větší množství energie ještě několik dalších hodin.

Dalším a dost nečekaným trikem na spalování tuků je spánek. Kvalitní spánek má vliv na produktivitu, metabolismus a regulaci hladiny cukru v krvi. Je-li regulace špatná, můžete pociťovat hlad a chutě na potraviny s komplexními sacharidy, což vede velmi zjednodušeně ke tloustnutí. Vedle cvičení tak myslete také na regeneraci a noční odpočinek.

Závěrečným a hodně diskutovaným pojmem je mikrobiom. Zdraví skutečně začíná ve střevech a není velkým překvapením, že i hubnutí je spojeno se stavem vašich střev. Kvalitní přísun potravin a péče o střevní mikrobiom ovlivňuje fyzický výkon. Zařaďte tak do jídelníčku potraviny pro posílení střevní mikroflóry. Patří mezi ně například luštěniny nebo fermentované potraviny (kombucha, kimči).

Pár úprav životního stylu dokáže pro hubnutí udělat víc než hodiny kardia.

Switch language