Proč je dřep nejdůležitější cvik na nohy?

Dřep = král cviků. Vážně, toto přirovnání má své opodstatnění. Ženy dřepují, protože se honí za pěknými, kulatými zadečky. Muži dřepují, protože sní o velkých stehnech. Už jen z tohoto vyplývá, jak komplexní cvik dřep je. A co víc? Nezapojíme u něj jen hýždě a kvadricepsy, ale také zadní stehna a vrchní část těla. Můžeme se bavit vlastně o cviku, při kterém procvičíme celé tělo.

Mezi benefity zařazování dřepu do tréninku také je, že při něm spotřebujeme mnohem více energie, než při jakémkoliv jiném cviku na nohy. Důvod? Jednoduchý. Jak už jsme zmínili, zapojíme při něm celé tělo. Pořád se ptáte proč? Máme pro vás další argument. Má totiž i superschopnost posílit mobilitu a pevnost kotníků. Samozřejmě jen při správném provedení. Zároveň pokud provádíme techniku dřepu správně a ne formou jako kačer či podobné jiné zvrhlosti, můžeme si opravdu dobře pomoci k celkovému lepšímu držení těla. Na to se váže eliminace bolesti zad a uvolnění kyčlí, především pro ty z vás, kteří máte sedavé zaměstnání.

Hluboký dřep nám pomůže také s dýcháním. Jelikož při dřepování máme napřímenou páteř, což je pro pohybový aparát změna, umožní nám změnit mechanismus dechu a zároveň ho i prohloubit. Pro ty z vás, kteří s cvičením teprve začínáte, nebo máte ze dřepů respekt, bychom doporučili oslovit osobního trenéra. Na našich webových stránkách v sekci tým si můžete vybrat jednoho z našich zkušených trenérů, kteří si vás moc rádi vezmou pod křídla.

No, jak tedy vidíte, důvodů, proč zařadit do tréninkového plánku dřep, je poměrně dost. Dbejte na správné provedení a uvidíte, že výsledky se dostaví!

Switch language