Výhody cvičení s osobním trenérem

Osobní trenér už dnes není jen výsadou pár vyvolených, jako tomu bylo ještě před nějakými 10 lety. Jedná se o profesionály, jejichž služby jsou pro každého a vykazují jasné výsledky. Ne každý si však dokáže okamžitě představit, proč by měl do osobního trenéra investovat. Vždyť přece stačí na chvilku surfovat na webu a nasbíráte tolik fitness rad, že nebudete vědět, kde začít. Pojďme se tedy společně podívat na hlavní důvody, které dělají z osobních trenérů zcela zásadní součást správného tréninku.

Zkušenost a profesionální znalosti jsou lepší než internet

Ano, internet nebo zkušený kamarád mohou pomoci, ale také výrazně uškodit. Anonymní blog vás nemá před očima a kamarád ví pouze to, co fungovalo pro něj. Úlohou osobního trenéra není do vás nasoukat základní poučky a počítat vám dřepy. Dobrý osobní trenér vás dobře pozná, otestuje vaše možnosti a nastaví realistické cíle. Do fitness centra nezřídka přicházejí lidé se zcela zkreslenými představami o tom, jak funguje anatomie, fyziologie a především jejich vlastní tělo. Osobní trenér je skutečně osobní a připraví cvičební program šitý na míru vašim potřebám, ne nějakému platonickému fitness ideálu. Ne vždy je to, co klient chce, opravdu tím, co potřebuje. Osobní trenér pozná vaše limity a nastaví očekávání, které spolu pak dokážete naplnit.

Dosáhnete efektivněji stanovených cílů

Nižší váha, pevnější svaly nebo celkový lepší zdravotní stav. Reálné a dosažitelné cíle, ke kterým vám pravidelné cvičení pomůže. Důležité ale je se při dosahování cílů nějakým jiným způsobem neochuzovat a nezmrzačit. Osobní trenér musí mít dobrý vědomostní základ, který pak aplikuje na konkrétní případy klientů. Díky osobnímu trenérovi se tak vyhnete dlouhému období hledání těch správných cviků, nutričních zásad a životosprávy.

Ušetříte čas, peníze i svoje zdraví

Nemá smysl si nic nalhávat, mít osobního trenéra něco stojí. Ale dobrá fyzička v dnešní době vyžaduje investici tak jako tak. A v dlouhodobém pohledu s trenérem vlastně ušetříte. Každá hodina strávená pod dohledem trenéra vás totiž učí správnému cvičení a oddaluje vás od nepříjemných zranění v důsledku fitness chyb. Je mnohem lepší si připlatit za expertní názor ve fitness centru než pak čekat ve frontě u doktora.

Získáte externí kontrolu a motivaci

Prvních pár týdnů nebo měsíců se každý do cvičení hrne a dokáže se k němu přinutit pomocí vlastní vůle. Tato vnitřní motivace ale po nějaké době zeslábne, zejména pokud brzy nevidíme hmatatelné výsledky. Trenér detailně sleduje váš vývoj a průběžně vám poskytne zpětnou vazbu. Hodnocení ani kontrola celého procesu tedy neleží jenom na vašich bedrech. Dobrý trenér si všimne i malých posunů v kondici a podpoří vás ve chvílích, kdy máte chuť praštit s činkami o zem.

Nezapadnete do rutiny

Našli jste pár cviků, které vám vyhovují a děláte je už pravidelně po několik měsíců? Je to pořád úspěch, ale hrozí, že se vám cviky brzy omrzí a hlavně – omezujete tím svůj vývoj. Trenér vás nenechá zapadnout do rutiny a pomalu vás nasměruje k novým, náročnějším výzvám. S pomocí trenéra se přenesete přes náročné chvilky a získáte správné cvičební návyky na celý život.

Switch language