Proč začít ihned chodit na skupinové lekce?

Součástí nabídky fitness center jsou i skupinové lekce, které jsou stále oblíbenou formou pohybové aktivity – v týmu se to prostě lépe táhne a to platí samozřejmě i pro cvičení ve fitku. Se zajímavým cvičebním programem a lektorem, který vás dokáže nabít energií, jsou studiovky skvělým tipem.

Skupinových lekcí je celá řada, nicméně všechny spojuje příležitost pohybovat se pod profesionálním vedením. To vše bez ohledu na to, zdali jsou zaměřeny na všeobecné zlepšení fyzické kondice, formování postavy nebo mobilitu. Podívejte se na několik důvodů, proč začít skupinovky navštěvovat co nejdříve.

 

Skupinová lekce je cestou k motivaci

Současná obecná nabídka pohybových aktivit je velmi pestrá a v našem klubu jí můžeme zhruba rozdělit do dvou skupin – na individuální cvičení a skupinové lekce. Každá forma aktivity má své zastánce, určitě každá je svým způsobem pro klienta přínosná.a nejlépeší je vyzkoušet toho co nejvíc.
V čem spočívá přitažlivost a jedinečnost skupninových lekcích? Jednoznačně je to motivace. Motivace instruktora, kterou doplňuje strhující hudba, prostředí stejně nadšených lidí a atmosféra, kterou tyto aspekty vytvoří. Díky tomu je klient vybičován k maximálnímu výkonu a ač se jedná o fyzickou dřinu, tak netrpí, ale baví ho to
Nedílnou součástí skupinových lekcí je profesionální vedení instruktora, který dokáže klienta navést do pohybu včas i technicky správně. I u jednoduchých cviků a cvičebních programů je totiž třeba osvojit si jejich správné provedení, jinak hrozí vznik chybných návyků, které dá velkou práci následně odstranit.

 

Skupinová lekce je svým způsobem společenská událost

Na rozdíl od individuálního cvičení má skupinová lekce určitý řád a pravidla, což může být pro někoho důvodem, aby se začal poctivě a pravidelně hýbat. Lekce má stanovený čas a tudíž lze i v rodině zavést to, že pokud má někdo z příslušníků rodinného kruhu pravidelně v určitý den nebo ještě lépe dva dny v týdnu naplánovanou návštěvu fitka, ostatní to bez řečí a protestů respektují. To je spolehlivé a svůj čas na fitness si tak uděláte, což u individuálně plánovaných sportovních aktivit mnohdy nakonec nevyjde z nejrůznějších důvodů. Tudíž účast ve skupině je pozitivním přínosem k tomu, abyste si svou dávku cvičení bez problémů mohli absolvovat. To je dobrá zpráva pro všechny mamky a ženy v domácnosti.

 

Jaké aktivity se provádějí ve skupinách?

Při pohledu na rozvrh skupinových lekcí ve Factory Pro zjistíte, že výběr je opravdu pestrý. Najdete zde lekce dynamické i pomalé, nechybí oblíbené lekce Les Mills, ale i lekce klasické jako jsou Bodystyling, Pilates, Jóga či taneční Sexy Dance.

Všechny lekce probíhají ve dvou prostorných,  klimatizovaných sálech s barevným osvětlením. Instruktor je na vyvýšeném pódiu a díky mikroportu je jeho vedení srozumitelné pro všechny klienty v sále.

 

Pro koho jsou vhodné skupinové lekce?

Ve fitness centru si z nabídky skupinových lekcí vybere každý, protože jednotlivé cvičební styly a programy jsou různě obtížné – myšleno fyzicky i motoricky. Některé typy lekcí jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé a některé jsou vhodnější pro fyzicky či motoricky zdatnější klienty. V zásadě lze říci, že jsou vhodné pro každého, kdo netrpí závažnějšími zdravotními problémy (v takovém případě je zapotřebí nastavit individuální cvičný plán).

 

Výhody a vlastnosti skupinových lekcí:

Výhody

  • Motivace kolektivem přispívá k dobrému výkonu a psychicky podporuje všechny zúčastněné
  • Nabídka skupinových aktivit je skutečně velmi široká
  • Ve skupině vychází práce trenéra levněji, než je tomu u individuálního tréninku, protože se věnuje více osobám současně
  • Naučíte se spolupracovat s ostatními a důvěřovat jim
  • Rezervace lekcí jsou zdarma

S čím počítat?

  • Musíte se přizpůsobit rozvrhu
  • První lekce mohou být složitější, ale uvidíte, že časem získáte vhodné tempo
  • Pro introverty se jedná o výstup z komfortní zóny

 

Skupinové lekce jsou v neposlední řadě zábava. Uvidíte, že po lekci se budete cítit možná unavení, ale šťastní.

Switch language