Co je Les Mills? Fenomén, pohyb i lekce, které vás budou bavit

Co je Les Mills? Fenomén, pohyb i lekce, které vás budou bavit

Pod názvem Les Mills se neskrývá nová hudební skupina ani žádná laskomina. Je to moderní skupinové cvičení, které si začalo získávat mnoho příznivců i u nás. Jedná se o skupinové cvičení (skupiny tvoří přibližně 15 lidí) a skládá se z několika cvičebních programů. Les Mills se hodí pro ženy i muže všech věkových kategorií a v každé kondici. Pokud se ho rozhodnete vyzkoušet i vy, určitě nebudete litovat.

 

Krátký pohled do historie

Jak všechno začalo? U zrodu stála Les Mills, žena, která se čtyřikrát zúčastnila olympijských her a v roce 1968 začala provozovat spolu s manželem Coleenem Millsem svou vlastní tělocvičnu v novozélandském Aucklandu. Na počátku se jednalo hlavně o základní silový trénink pro malou komunitu místních sportovců, ale konečným cílem bylo vytvoření modelu všeobecně přístupného a použitelného cvičení kombinujícího pohyb s hudební složkou.

Manželé Millsovi později přibrali do svého týmu i syna Phillipa a postupně vytvořili oněch základních osm cvičebních programů, jež se odlišují intenzitou cvičení, náročností i zpracováním choreografie. Přibližně před deseti lety se objevily první snahy o propagaci Les Mills i u nás. V současnosti zájem o toto skupinové cvičení stále narůstá. U Les Mills si vybere každý podle svého gusta. K dispozici jsou koncepty vytrvalostního, silového, kardio, kondičního, tanečního i protahovacího nebo relaxačního cvičení.

 

Jak takové Les Mills cvičení vypadá?

Jednotlivé lekce trvají různě dlouho, buď půl hodiny, tři čtvrtě hodiny nebo i celou hodinu. U nás probíhají v různé časy. Díky tomu jsou pro zájemce časově velmi flexibilní a náš rozvrh je toho důkazem. Na základní cvičení není zapotřebí nic víc než pohodlné sportovní oblečení a odpovídající sportovní obuv, samozřejmě nesmí chybět ani ručník a láhev s vodou. Veškeré ostatní vybavení (například činky) jsou vždy k dispozici přímo ve fitku.

 

Programy Les Mills ve Factory Pro a jejich popis:

  • BODYPUMP® je silové cvičení, zaměření v první řadě na sílu a současně na vytrvalost. Při BODYPUMP® se používají speciální činky, u aktivních sportovců se hodí především pro lehkou a střední váhu. Při cvičení se rozvíjí pohybový a všeobecný kondiční základ, jedná se o celosvětově velmi oblíbený program, který výrazně přispěl k popularitě Les Mills. K jeho přednostem patří to, že se rovnoměrně posiluje současně celé tělo bez zaměření na určité partie.
  • BODYBALANCE® je cvičení, v němž můžeme najít spojené a provázané prvky pilates, jógy i strečinku a slouží v první řadě ke zvýšení a udržení pružnosti spolu se sílou. Je to velmi oblíbený program mezi začínajícími příznivci Les Mills.
  • BODYATTACK® je velmi rychlý a akčně zaměřený program, který je inspirován především basketbalem, atletikou a hokejem, jedná se o cvičení z kategorie kardio. Hodí se pro pokročilé stejně jako pro začátečníky, spojení atletických pohybů obsahuje dřepy, skoky, běh i silová cvičení v dokonale skloubeném programu. Kdo chce bojovat s nadváhou a spalovat hodně kalorií, má v tomto případě ideální příležitost.
  • BODYCOMBAT® je kardio cvičení, které čerpá svůj základ z bojových umění a sebeobrany. Patří sem pohyby, používané při boji, ovšem samotné cvičení je zcela bezkontaktní a tím pádem bez rizika úrazu.
  • BODYJAM® je program, u kterého hraje velkou roli soulad s hudbou a rytmem, obsahuje jednoduché taneční prvky a má variabilní choreografii. Slouží k uvolnění a relaxaci formou příjemného tanečního cvičení.
  • GRIT® (cardio/strength) – 30 minutový intenzivní, intervalový trénink světové úrovně, který je poskládaný z atletických cviků aerobních i silových. Základní prvek tohoto tréninku je intenzita, kterou si každý účastník volí sám, a proto je GRIT® vhodný pro všechny, kteří chtějí rychle a efektivně dosáhnout svých tréninkových cílů a vidět výsledky.
  • CXWORX® – rychlý, efektivní 30 minutový trénink zaměřený na posílení a vyrýsování břišních i hýžďových svalů s využitím posilovací gumy či lehké zátěže. Kombinace toho nejlepšího z osobního tréninku s energií skupinového cvičení. Trénink využívají muži a ženy.
  • SH´BAM®velmi zábavná lekce, v níž se kombinují různé taneční styly, při kterých se skvěle spaluje tuk a zlepšujete kondici. Hezky se při tom zapotíte, zhubnete a pobavíte. Lekce je atraktivní zejména pro ženy, ale vítání jsou i muži.
  • LES MILLS TONE® lekce, která nabízí cvičení na všech úrovních kondice, ve které je zábavnou formou spojené kardio i síla. Prvky atletické i základní prvky z aerobiku v kombinaci s posilováním vám nastartují tělo ke spalování a svaly ke zpevnění.

 

Switch language